| davidmadalin a întrebat:

Problema sta in felul urmator, Am vrut sa imi fac un server de cs... bun mi-am facut dar nu mergea am facut mai multe servere de cs si nu merg, nici amicului meu.Eu pot sa ma conectez pe serverele mele dar ceilalti nu asa sa trecem la subiect vreau un server de cs non-stop sau sa iau un server si sa gasesc host gratuit ...Care are server hostat si vrea sa intre in comunitate noi o sa ii populam serverul dar el in schimb sa ii puna numele comunitatii avem si forum si site ne mai trebuie un server. Toti care au servere de CS, sa lase aici ip-ul serverului si cu adresa lor de mess. Multumesc!

2 răspunsuri:
| redsh0t a răspuns:

Oke. pentru inceput, ca sa poata intra si altii pe server trebuie sa FIE NEEAPARAT LAN ( adica, ca si cum te'ai duce la salalaughing ) sau serverul tau sa fie Hostat( nu neaparat non-stop). iti dau un sfat : sunt multi care ofera hosting gratuit dar mai bine te lipsesti, si platesti + ca iti poti scoate banii inapoi daca serverul tau este populat: de ex: poti organiza meciuri intre clanuri, poti da admin pe bani, poti face multe si iti scoti mai mult decat platesti tu hostu', dar totul e sa te duca capu'. Bafta.

| Daniel11111 a răspuns:

Http://schoolserver.forumer.ro/t28-staff-posturi uite aici o comunitate... sper sa va ajute cumva:D