| dodo1530 a întrebat:

Daca eu cumpar un produs Apple second, voi putea folosi garantia sau o poate utiliza doar persoana care a activat produsul (in functie de nume, cont sau mai stiu eu ce)?

3 răspunsuri:
| HLucian a răspuns:

Nu are legatura, garantia va fi folosita de cel ce detine telefonul. Contul iCloud se reseteaza, ulterior iti vei pune tu un nou cont iCloud doar al tau.

| Doodleskull a răspuns:

Nu e suficient sa detii telefonul!
Este necesar sa ai si garantia de la el sau macar bonul care arata de unde si cand o fost cumparat
Apple stiu ca are o chesti foarte jmecera numita "Apple Care" adica daca se strica vreun produs Apple acesta va fi reparat pe gratis...
Cand auzi gratis rade inima in tine... pai aici vine un mic truc ca sa detii Apple Care trebuie sa platesti nu stiu cate sute de dolari

| Popintinio a răspuns:

Cat timp ai factura si garantia si nu incalca niciun termen de la garantie o poti folosi.