| George3313 a întrebat:

Am o nelamurire. Vreau sa cumpar un produs de pe olx, daca imi da factura si garantia, pot folosi garantia daca am nevoie de ea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta de la cine o cumperi, important este sa nu fi expirat garantia. Perioada de garantie incepe de la data primei cumparari si poate fi de 1 an, 2 ani, etc. Daca a trecut deja perioada prevazuta atunci garantia a expirat si nu-ti mai foloseste la nimic certificatul de garantie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca o poti folosi, bineinteles daca produsul este inca in perioada de garantie.

| George3313 explică (pentru Ioandelasal):

Pai o cumpar de la o persoana, nu firma, si imi da factura si garantia de cand a cumparat produsul

| Ioandelasal a răspuns (pentru George3313):

N-are importanta de la cine o cumperi, important este sa nu fi expirat garantia. Perioada de garantie incepe de la data primei cumparari si poate fi de 1 an, 2 ani, etc. Daca a trecut deja perioada prevazuta atunci garantia a expirat si nu-ti mai foloseste la nimic certificatul de garantie.

| sierra1 a răspuns:

Cu o condiție: să nu fie firmă "fantomă" cum sunt muuuuulte pe olx