| AurelionSol a întrebat:

Daca iau o placa de baza care suporta 2400 mhz la memorie ram in overclock, si imi iau memorie ram de 2400 mhz, cand nu folosesc overclockul frecventa memoriei ram scade la cea a placii nu?

1 răspuns:
| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns:

Poti overclocka memoriile si fara sa overclockezi procesorul.depinde ce placa de baza doresti sa ti cumperi. oricum, daca ti cumperi o placa de baza buna si un procesor pe masura, 16 gb de ddr4 iti merg foarte bine si fara sa i mai overclockezi. daca totusi ai de gand s-o faci, cumpara memorii cu radiatoare, ti as recomanda patriot viper v4