| Hang0ver a întrebat:

Dacă îmi cumpăr un calculator pe piese de la Altex și îl asambleze eu mai e valabila garanția?

7 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Raspunsul pe scurt, Da, mai este valabila, pe fisa de garantie pe care o primesti, scrie ce trebuie sa nu faci, ca sa nu pierzi garantia.
Dar iti recomand pc garage, au o gama mult mai larga de produse pentru gaming, daca imi dai un buget iti pot face eu o configuratie.
Uite un cod de reducere pentru pc garage: WA6S16MR

| Abcdefghij23 a răspuns:

Nu. Cei de la Altex au o politica foarte ciudata si nu accepta. Nu o sa mai fie valabilă garanția.

| Hang0ver explică (pentru AlexDFY):

2700lei

| Hang0ver explică (pentru AlexDFY):

2700 lei

| peperonies a răspuns:

Da.

| CPAElites a răspuns:

Tu primesti garantie pentru fiecare produs, deci GARANTIILE mai sunt valabile.

| sltlp a răspuns:

Pai altex nu ofera nimic de asamblat. Ia si tu logica. Doar nu le comanzi ca sa le pui pe perete in rama si sa te uiti la ele...