| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Daca sparg contul unei persoane pe Facebook si ii fur o pagină (antentie, ma refer la pagina cu like-uri, nu la profilul personal), pot pati ceva? Sunt invinuit de furt? Sau nu au ce sa imi faca?

5 răspunsuri:
| BobocelMihai a răspuns:

Da este infractiune si poti ajnge la inchisoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa fii copilas mic, daca tu gandesti ca poti fura o pagina virtuala, dintr-un profil care nu-ti apartine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este o infracțiune și se pedepseste penal

| Bogdan70001 a răspuns:

Stai calm, da in teoorie poti ajunge la inchisoare, dar pe nimeni nu intereseaza ce faci tu un cont sau pagina fara vreo anume importanta.