| AdyKJL a întrebat:

Dau funda urgent! Am avut laptop-ul la reparat si mi-a fost instalat driver-ul acesta Intel r series express chipset family sata ahci controller fara acordul meu, iar acum laptop-ul meu cand joc cs go se inchide, inainte era totul bine, pentru ce este driver-ul asta Intel r series express chipset family sata ahci controller dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ensiferum a răspuns:

Intra pe Drp.su si descarca softul care iti va face update la driverele tale cu cele mai bune drivere pentru laptopul tau actualizate la zi.

2 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

CS GO-ul nu depinde de acel driver. Acel driver se ocupa cu hardul(care probabil are interfata SATA(Serial ATA)). Nu cred ca acel driver a schimbat performantele cs go-ului. Am avut si eu aceasta problema pe alte jocuri. A trebuit doar sa il deschid ca administrator

| mihai69 a răspuns:

Păi nu spune destul de clar denumirea lui?!? E driverul pentru chipsetul plăcii de bază. Nu trebuie să îți dai tu acordul ca să fie instalate drivere, fără ele nu ar merge calculatorul! Și dacă l-ai dus la reparat, trebuia să ți-l înapoieze funcțional, nu?
Dacă nu ești mulțumit, pune LINUX - nu folosește drivere (nu în sensul clasic, din sistemele DOS / Windows).