| Roxanne22 a întrebat:

De 2 zile telefonul meu nu mai imi citeste cardul de memorie. Pana ieri mergea perfect si am incercat sa il scot sa il bag in alt telefon, dar cand am vrut sa il bag din nou in telefonul meu nu a mai mers. Recunosc ca l-am cam scos si bagat intr-una si poate ca s-a stricat, dar cand l-am bagat in alt telefon, trebuia formatat. Am incercat cu un cititor de carduri sa il formatez, dar nici cititorul de card nu-mi merge frustrated. Cum pot sa-l formatez sau mai exact, s-a stricat sau trebuie formatat? Mentionez ca am un card MicroSD HC de 8GB. Dau funda pentru cel mai bun raspuns! happy

9 răspunsuri:
| mary23 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la fel. Eu l-am schimbat pentru ca nu mai mergea. Decat sa te chinui mai bine il inlocuiesti
Pup si sarbatori frumoase:*

| Roxanne22 explică:

Si eu ma gandeam sa il bag in alt telefon si sa il formatez si nu stiu de unde ( am incercat in doua ). oricum cardul era cu telefon cu totbig grinlaughing. Vad eu. Sarbatori fericite!kiss

| ronin33dan a răspuns:

Daca-i de 8 gb cardul presupun ca-i si un telefon destept. Undeva in meniu are o selectie speciala pentru a scoate cardul, nu pur si simplu extragere si introducere.Nu se face asa! Incearca sa inchizi telefonul, scoti cardul si apoi deschizi telefonul fara card. Dupa care inchizi din nou telefonul si introduci cardul in tel, apoi al pornesti telul din nou! Daca nu merge nici asa cauta pe cineva cu un cititor de card pe comp si formateaza-l acolo. Daca nici asa nu merge intra pe site-ul producatorului si cauta un soft de refresh acolo pentru card.Alte variante nu mai sunt! Succes!

| Roxanne22 explică:

Am incercat si asa, iar dupa ce il deschid merge greu si cardul tot nu-l citeste crying. O sa incerc sa-l mai formatez :-s

| P3tr1s0r a răspuns:

Daca cere sa fie reformatat cel mai bine ar fi sa il bagi intr-un Nokia si sa ii dai formatare acolo! daca nu-l citeste Nokia ar putea avea o problema. 1 fie s-a crapat/rupt cardul cand ai tot bagat si scos la el pentru ca sunt foarte fragile. 2 poate e card cu o folie speciala pe el iar daca deteriorezi acea folie se duce(cam exclusa varianta pentru ca si eu am acelasi tip de card MicroSD HC de 8GB si nu are acea folie speciala. Deci daca nu merge formatat in Nokia il scori din telefon si te asiguri ca nu este crapat sau deteriorat si ar mai fi varianta cum ca nu ar mai putea citi telefontul tau cardwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai s-ar putea sa fie putin de tot stramb ca si mie mi s-a intamplat la fel, daca nu e stramb cardul tau inseamna ca s-a stricat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cardul prea mare nu-l citesteste

| Andrey_Adam_1991 a răspuns:

Frate am porobleme mai nu era asa grav daca era 8 G eu am 16 si 13 e plin! cu lucruri personale azi dimineata am ascultat muzica toate cele bune seara ajung acas deschide reproductoru imi zice nu ese muzica straight face ma uit la poze nu-s, dau restart ma uit din nou nimic inchid telu scot cardul, il bag la loc deschid la fel nimic o sa incerc sa il aprind fara sa vad dupa, inca nu stiu daca imi cere formatare desi nu cred

| Fericiri_Perdute_Fericiri_Perdute_1981 a răspuns:

Si eu tot de de 8 gb am si nu-l citeste de loc ce sa fac am telefonul foarte bun este wiko telefonul meu