| GabiC1337 a întrebat:

De ce calculatorul mi se restarteaza de cateva ori inainte sa porneasca? Uneori nici nu mai porneste, se restarteaza in continuu

Răspuns Câştigător
| GaryOfLivia a răspuns:

Practic placa de bază dectează că ceva nu e bine, pot fi multe chestii: memorie RAM, hard, placa video, sursa, chiar și placa de baza în sine.
Înearcă să scoți un stick RAM dacă ai 2 sau mai multe și să îl pornești și încearcă așa cu toate stick-urile și vezi dacă o ia din prima.
Încearcă la fel cu placa video: scoate-o din PC și pornește PC-ul și vezi cum o ia.

2 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Probabil să ai probleme cu memoria sau cu hardul

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Pot sa fie multe:probleme cu sursa de alimentare, probleme cu racirea procesorului sau al placi video, ram defect sau hdd