| anonim_4396 a întrebat:

De ce cei de la Netflix au asa putine filme si seriale?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Netflix e recent in Romania si de asta au putin continut

| 2P a răspuns:

Sunt si ei la inceput, dar cu toate astea nu le e rusine sa ceara bani pentru un serviciu incomplet

| Horusss a răspuns:

Ai rabdare abia sunt la inceput...

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde la care Netflix te referi!
Cel din America are peste 10.000 de filme si se difuzeaza local, deoarece se plateste taxa de copyright pe fiecare film in parte.
Probabil ca, sa fie distribuit pe Romania, inca nu s-au platit atat de multi bani, deci, filme mai putine.
In final este decizia ta daca ramai cu Netflix sau nu, ca nu-ti baga nimeni mana in buzunar sa-ti ia banii, tu decizi daca vrei sa vezi ori nu, ca nu-i contract, poti sa opresti plata cand vrei si s-a terminat cu netflixul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Tommy_Magdici_1995):

E aparut de un an in Romania

| CuriousStuff a răspuns:

Raspunsul e pentru ca au ceea ce se numeste "Regional lock" adica in unele tari distribuie anumite filme, in altele doar cateva din lista aia. Motivul e pentru ca si datele de lansare ale filmelor sunt diferite si in unele tari apar mai tarziu dar si alte motive mai... de marketing. Am auzit ca in curand o sa renunte la acest regional lock pentru ca lumea a descoperit oricum metode ca sa-l evite. Cand? Nu stiu...