| costis a întrebat:

De ce dupa copy-paste ( un text dintr-un document, sau un folder salvat in alta parte) se intampla (uneori) sa dispara datele in locatia veche?

7 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Nope,doar daca dai cut

| costis explică (pentru KillaNoFilla):

Nu folosesc. Doar copy, paste si dupa paste mi s-a intamplat sa nu mai fie datele in locatia initiala. De cateva ori, insa s-a intamplat si cu un folder unde era munca multa. A trebuit sa il copii de pe floppy inapoi.

| Radu284 a răspuns (pentru costis):

Ai apasat pe X in loc de C din greseala.

| Von a răspuns:

Verifica sistemul de bad-uri cu HDD scan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate dupa ce ai copiat documentul, ai uitat sa salvezi. Nu imi ecplic altfel.Ori ai dat Cut din greseala ori ai inchis documentul fara al salva si bineinteles ca a ramas folderul gol.

| costis explică (pentru Radu284):

Nu folosesc combinatii de taste, click dreapta, copy, apoi paste.

| costis explică (pentru Von):

Eu credeam ca e vreun "bug". Recunosc ca mai copii pasaje din legislatie de pe site-uri, si linkuri cu filme sau muzica, si poate cineva a prevazut un gandac impotriva practicii. Am patit pe doua calculatoare, acasa cu linkuri, iar la treaba cu niste foldere. Nimic irecuperabil, dar ma gandeam ca s-a mai lovit cineva de problema.