| LanguageMaster a întrebat:

De ce instalația electrică este băgată în perete și nu se montează pe perete?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine dracu ar vrea zeci de cabluri lipite pe perete?

| TheWznd a răspuns:

Pentru ca pe perete arata urat

| ValentinGabi a răspuns:

Pentru că este mai în siguranță(ferită de copii) si nici nu incomodează

| Catrice a răspuns:

Ca un deștept mi-o făcut la o priza asa și trebuie' sa mut cablul când vreau sa fac ceva prin casa.

| darrio2007 a răspuns:

Pe perete ar fi inestetic.

| alina2k18 a răspuns:

Ai vazut cam cum arata o instalatie electrica?
laughing
Nici la 1950 nu se lasau cablurile alandalawinking

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Este mai supusa deteriorării datorita condensului, si din aceasta cauza se poate întâmpla scurtcircuit care poate duce la incendii sau la defectarea aparatelor electrice. Este si riscant pentru copii si bătrâni demenți.

| Lucian4 a răspuns:

Cablurile contin curent! Pt siguranta sunt in perete! Nu le lasi le expuse pe perete. 1. Cum cladirile in care sunt facute de mult, ti-a placea sa cada un cablu de pe perete? 2.Intr-un incendiu in casa, pompieri ar trebuie sa aiba grija de fire sa nu le ude. 3. pentru inestetica. ''tati unde sunt cablurile de curent, de ce se tin acolo in perete''? laughing)

| gabicoo a răspuns:

Că să nu bagi tu deștu'!
laughing

Răspuns utilizator avertizat