| LanguageMaster a întrebat:

De ce la piesele de calculator nu se oferă extensie de garanție?

2 răspunsuri:
| FanulMeu a răspuns:

Din cate stiu poti asigura intreg calculatorul la o firma specializata odata ce ei fac verificarea si constata ca totul este in regual.

Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca producatorul ofera garantie DOAR daca montarea se face de catre o firma specializata, acreditata de el.
In acel caz FIRMA MONTATOARE al piesei tine relatia de garantie intre client si producator, sigiland calculatorul.