| Zorn a întrebat:

De ce nu pot vedea imaginile pentru rezolvarea Captcha? In locul unde ar trebui sa apara imaginile si apoi confirmarea e blank.
Mentionez ca browser-ul meu are actualizarile la zi si am incercat si metoda cu stergerea memoriei cache si a cookie-urilor, fara succes.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai addonuri instalate? acestea ar putea bloca continutul java de ex.
Daca ai addonuri care blocheaza reclamele precum adblocker sau noscript este nevoie sa dai manual permisiuni fiecarui site in parte sa-l poti viziona.

| Zorn explică (pentru Simpatic):

Am addblocker, care oricum era oprit pe site-urile respective si tot nu functioneaza. Captcha-ul apare pentru cateva secunde, dupa care dispare si ramane blank. sad

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu ce browser folosesti dar incearca sa-i dai disable addonului din panoul de addonuri
Daca e mozilla il gasesti danc click pe Tools>Add-ons>click pe punctele de suspensie... si alegi disable
Nici pe crom nu poate fi mai greu!
Apoi inchizi browserul si-l deschizi din nou, intri din nou pe aceeasi pagina si vezi daca merge de data asta!

| Zorn explică (pentru Simpatic):

Nu merge pe Chrome deloc, dar vad ca pe alt browser (Mozilla) functioneaza. O sa dau o resetare completa in cazul Chrome si daca nu functioneaza nici de data asta, raman pe Mozilla. Mersi oricum de sfaturi happy

| Simpatic a răspuns (pentru Zorn):

Oricum eu recomand folosirea de addonuri pe browsere, pe mozilla folosesc NoScript mi se pare cel mai bun in materie, nu prea iei malware cu acesta bine si daca e configurat cum trebuie.

| cfrtobias a răspuns:

Altora merge? sigur nu e eroare? si tu te chinui deageaba, daca ai adblock trece peste macar mie in chrome asa e