| winer98 a întrebat:

De ce pe windows 8 nu imi merge fifa 08 imi scrie hardware requst video acceleration.va rog nu imi ziceti ca e de la placa video sau ca nu am dricerele instalate ca imi merge fifa 2009 si fifa 2010.Deci numai cu fifa 2008 am probleme.dau Funda primului raspuns ce imi rezolva problema.Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Tarta_Emanuel_1990 a răspuns:

Apăi pe windows 8 merg jocurile mai noi deoarece încă nu s-au creat programe full compatibile, multe nu merg.

10 răspunsuri:
| winer98 explică:

Dar imi merge si fifa 2007 ma ivechi vreau sa spun ca am incercat compatibily mode windows 7 si xp.imi merge call of duty unu si e mai vechi rome total war.

| winer98 explică (pentru Tarta_Emanuel_1990):

Dar imi merge call of duty unu si imi merge si rome total war si ar trebui sa-mi mearga pe compatibility mode xp sau seven

| DDCC a răspuns (pentru winer98):

Incearca dep. Deschide My Computer dai click dreapta> properties> advanced system settings> advanced> primul settings> dep> turn on dep for al...> add. fifa 2008. Daca tot nu merge dai click dreapta pe fifa2008.exe>properties>settings>selcetezi tot unde vezi disable. Poate ai ceva setari la fifa 2008 la graphics(hardware acceleration) si nu iti merge. Fa-ti update la placa video, vezi daca ai direct x 9 instalat. Zi-mi daca merge.

| winer98 explică (pentru DDCC):

Iti multumesc pentru ajutor dar am decis sa renunt la windows 8 azi mi-am instalat xp dar imi placea foarte mult 8 o sa-l pun din nou cand se va face macar sp1.as vrea sa aflu cum as putea face rost de aplicatia bing meteo si pe xp imi zicea prognoza meeo corect si nu gasesc alt program sa mi arate ca ala.imi arata doar orasele mari da nu si localitati

| DDCC a răspuns (pentru winer98):

Încearcă meteo fusion. http://meteo-fusion.en.softonic.com/download

| Andreea699 a răspuns:

Incearca dep. Deschide My Computer dai click dreapta> properties> advanced system settings> advanced> primul settings> dep> turn on dep for al...> add. fifa 2008. Daca tot nu merge dai click dreapta pe fifa2008.exe>properties>settings>selcetezi tot unde vezi disable. Poate ai ceva setari la fifa 2008 la graphics(hardware acceleration) si nu iti merge. Fa-ti update la placa video, vezi daca ai direct x 9 instalat... Funada?

| winer98 explică (pentru winer98):

Aceleasi lipsuri aveam si eu dar am 7 8 e bun dar are multe lipsuri numai interfata e frumoasa sa te convinga sal utilizezi cu vremeascrie pe google meteo si localitatea si iti da direct.happy

| Kyoky_Krysty_1992 a răspuns:

Ma ajuta si pe mine cineva? va rog
nu-mi merge fifa 07...problema cu directx am rezolvat-o, si acum imi apare hardware requst video acceleration ...am schimbat de la compatibilitate de la icoana fifa07 la windows XP sp3 si tot degeaga
Am windows 8 nu stiu dc nu merge...
Am urmatoarele caracteristici"
Operating System: Windows 8.1 cu Bing 64-bit (6.3, Build 9600) (9600. winblue_r7. 150109-2022)
Language: Romanian (Regional Setting: Romanian)
System Manufacturer: Hewlett-Packard
System Model: HP 15 Notebook PC
BIOS: F.31
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU N2840 @ 2. 16GHz (2 CPUs), ~2. 2GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 3982MB RAM
Page File: 2597MB used, 2089MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
DxDiag Version: 6.03. 9600.16384 64bit Unicode

Display Devices
Card name: Intel(R) HD Graphics
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Intel(R) HD Graphics
DAC type: Internal
Device Type: Full Device
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_0F31&SUBSYS_2213103C&REV_0E
Display Memory: 1792 MB
Dedicated Memory: 64 MB
Shared Memory: 1728 MB
Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: unknown
Monitor Id: BOE0618
Native Mode: 1366 x 768(p) (59. 999Hz)
Output Type: Internal
Driver Name: igdumdim64.dll,igd10iumd64.dll,igd10iumd64.dll,igdumdim32,igd10iumd32,igd10iumd32
Driver File Version: 10.18. 0010.3958 (English)
Driver Version: 10.18.10.3958
DDI Version: 11
Feature Levels: 11.0, 10.1, 10.0, 9.3, 9.2,9.1
Driver Model: WDDM 1.3
Graphics Preemption: DMA
Compute Preemption: Thread group
Miracast: Supported
Hybrid Graphics GPU: Integrated
Power P-states: Not Supported
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 10/14/2014 21:57:08, 10956576 bytes
WHQL Logo'd: Yes
WHQL Date Stamp:
Device Identifier: {D7B78E66-4C71-11CF-FA7C-1902B3C2C735}
Vendor ID: 0x8086
Device ID: 0x0F31
SubSys ID: 0x2213103C
Revision ID: 0x000E
Driver Strong Name: oem8.inf:5f63e534a222b607:iVLV2M_w81:10.18.10.3958:pci\ven_8086&dev_0f31&subsys_2213103c
Rank Of Driver: 00DA0001
Video Accel: ModeMPEG2_A ModeMPEG2_C ModeWMV9_C ModeVC1_C

Daca stie si ma poate ajuta cineva, va rog
nu cred ca nu ca nu merge... ca am cumparat laptopul de o luna

| Necula_George_1969 a răspuns:

Am instalat fifa manager 08 si imi cere hardware graphics acceleration.cum fac?

| Tarta_Emanuel_1990 a răspuns (pentru Necula_George_1969):

Daca vrei sa joci online instaleaza gameranger si merge