| Anonimaams a întrebat:

De curand am primit un laptop nou, adica un Mac Air, si as vrea sa stiu, deoarece am proiecte de facut la info, care este varianta asemanatoare la Mac pentru word, excel, powerpoint de la windows?
Multumesc frum;* Ofer FUNDAA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot Word, Excel, PowerPoint de la Microsoft, variantele pentru iOS.

| gelu1970 a răspuns:

Cumperi Microsoft Office pentru Mac.
de asemenea ai variantele free OpenOffice si FreeOffice.

Cele mai bune alternative pentru Microsoft Office sunt Libre Office si Open Office care te ajuta sa creezi prezentari, foi de lucru, documente, proiecte. Mai poti incerca si Abiword sau Gnumeric.