| Neverrrrrr a întrebat:

Deci a aparut modul respawned and overclocking in robocraft.
Cand intru pe o mapa de acest fel dupa 1 min de joc am lag,mai ales cand sunt in interiorul scutului de plasma,sau cand ma uit la el prind lag.
Cu celelalte moduri clasic,chalenge,practic nu am probleme, dar noul mod are o mai mare dimensiune.
Cum pot scapa de lag? am laptop si nu e cine stie ce de gaming:
Procesor:Intel core i3, 2.40 Ghz, RAM:4GB(2,8 liberi), w7 home premium.
Am incercat pana acum sa umblu la Advanced system settings-Advanced-adjust for best performance, si sa imbunatatit situatia cu vreo 20%,dar tot prind lag.
Am in pc si TuneUp utilites l-am rulat, am instalat si Game Boster dar fara rezultate.
Cum sa cresc performanta mai mult sa nu mai am lag?
Daca defragmentez diskul C, ajuta cu ceva? e destul de incarcat.

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Poti umbla la detalii? Coboara calitatea texturilor si vezi daca iti mai face probleme