| FataDeCiocolata a întrebat:

Deci mi s-a umplut memoria telefonului, asa ca mi-am cumparat un card (cartela) de memorie de 2 GB si nu stiu o chestie... Cand vreau sa fac sau sa salvez poze sau aplicatii imi zice ca memoria interna de stocare a telefonului este prea incarcata, ele se salveaza pe telefon.Eu vreau sa le salvez pe cardul de memorie. Cum pot sa fac sa se salveze pe cardul de memorie, adica sa il pun in functiune oarecum. Pozele srtiu cum dar ca sa descarc aplicatii si melodiile si celelalte descarcari pe card si nu in memoria telefonul cum fac? Va rog! Dau funda chiar azi celui mai bun! Ajutati-ma

4 răspunsuri:
| Glava_Andreea_1995 a răspuns:

Trebuie sa intri in setari sa si alegi ca pozele facute sa se salveze pe cartela de memorie

| Ciubotariu_Teodora_1999 a răspuns:

Daca ai android pe telefon, descarcati aplicatia "Link2SD".

| PrivesteCatreCer a răspuns:

Intra in setari, la aplicatii dai pe o aplicatie simpla gen; facebook, mesenger si o sa iti apara " muta pe cardul SD" dai acolo si se muta pe card.
P.s: nu merge cu toate aplicatiile

| Annabelle21 a răspuns:

Intra la aparat foto si da la setări. Ar trebui sa îți apara o setare numita,, stocare" sau ceva de genul. Da acolo si selectează cardul de memorie. Sper ca te-am ajutat si scuze dar e greu de explicat in scris.