| CristiuurdnaxelA a întrebat:

Deci nu am un internet foarte bun, dar nu inteleg de ce din moment ce pcul meu primeste aprox 20 mb pe secunda, steamul imi primeste doar 1.4 mb secunda download speed. Setarile din steam pentru download nu imi limiteaza viteza de download ptc le-am dezactivat. Ajutor

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la diferite surse, viteza semnalului descarcat /receptionat este diferit.
Cauzele sunt: limitrea server-ului, traseul lung, multe servere intermediare, conexiune pe magistrale cu banda limitata, linie de conexiune lunga dinspre furnizor, distribuitor /router la limita de viteza sau cu tehnologie veche etc.
Punctele /segmentele de traseu la care scade viteza se pot identifica si de acasa, prin comenzile (Windows) "tracert", respectiv "ping", precum si alte programe de testare al conectivitatii si vitezei de accesare.