| AdytzuBV a întrebat:

Deci vreau sa imi iau un calculator din Italia, de pe site-ul Euronics si vreau sa va cer parerea pentru accest calculator:

Procesor Intel Core i3 3240T 2.9 GHz
Capacitate 4 Ram DDR3 SDRAM (mai pot adauga 4)
Hard Disk SATA II 1000gb viteza HDD-RPM 7200
Placa video Intel HD Graphics 2500
Windows 8

Si as vrea sa mai va intreb daca pe pc-ul de mai sus merg urmatoarele jocuri macar cu 50-60 fps-uri cu setarile la maxim:

-League of Legends
-Counter Strike Global Offensive
-Gta 5 (macar daca merge big grin ) daca nu Gta 4
-Call of Duty Modern Warfare
-Sims 4

Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| BogdanDediu a răspuns:

Merg toate in afara de gta 5 si 4 merge pe low!

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu vreti sa va luati piesele. Pentru a te bucura de jocuri ai nevoie de o placa video separata, ceea ce nu baga in calculatoarele de genu asta. Iar laptopurile...nici nu are rost. Cat te costa asta?

| Petre_Costyn_1993 a răspuns:

Daca ai gasi o placa video de 1 gb macar, ar fi bun pc-ul

| AdytzuBV explică (pentru EnvyU):

399 euro dar o schimb placa video

| EnvyU a răspuns (pentru AdytzuBV):

Cauta sa iti iei un gtx 750 care ar fi gen cea mai ieftina placa video cu performante foarte mari care consuma extrem de putin. Eu am avut un gts 450 vechi si am luat gtx 750 si acu ma joc gta 5, mk x pe high, nu am probleme. E cam 550 placa, eu am luat-o second hand la 400 dar e aproape noua si inca in garantie.