| ConstantinFlorin1984 a întrebat:

Detalii amanuntite:
Carcasa Cooler Master Centurion 534, este spatioasa, isi face racirea foarte bine: 2 ventilatoare de 120mm fata-spate.

Placa baza gaming Asus P5E-VM HDMI
cu condensatori solizi ce rezista la 50.000 ore folosinta.
socket lga 775
FSB 1333 - suporta toate procesoarele pe acest socket
4 sloturi de ram/ suporta 8gb maxim
6 porturi sata
sunet high definition 7.1
slot pci express
div/vga si hdmi on board

Procesor puternic Quad Core Q9650 3.00Ghz/12mb cache/fsb 1333
4 nuclee reale
Procesorul este echivalent i5 dar cu cache mai mare, foarte bun atat pentru gaming cat si pentru editari, randari video si multitatsking.

Procesorul se vinde la second cu 450-500 lei

Racire foarte buna: Thermaltake Golden Orb II, este masiva, din cupru, ventilator cu led albastru, prinderea in suruburi.

Placa video gaming Nvidia ASUS GTS250 Dark Kinght 1GB DDR3 256biti
Este full hd 1080, are si HDMI
Share de 3, 8 gb
Latime de banda de 63.9gb
DVI/ VGA/ HDMI

Rami 6GB DDR2 2X3GB

Hard Disk 320GB Seagate 100% viata, testat cu hdd sentinel si 80 GB Western Digital 100% viata.
Total 400GB

Dvd Writer sata

Sursa Chiftec 400w reali
certificat 80+
eficienta 85%
multiple protectii
ide/sata/ alimentare cu 6 pini

Intrebarea este prieteni, merita 790 Ron?

1 răspuns:
| ardei795 a răspuns:

Merita, dar daca vrei ceva mai performant si care sa tina mai mult, iti recomand sa mai astepti pana faci 2000 de lei. Gta 5 nu stiu daca iti merge pe acea configuratie. Procesorul nu e echivalent cu i5, e cel mult echivalent cu i3 a patra generatie. Cauta pe game debate.