| Ungureanu_Radu_1964 a întrebat:

Error:Execution failed for task ':app:mergeDebugResources'.
> [string/firebase_database_url] C:\Users\===\Desktop\APPMART\app\src\main\res\values\val ues.xml [string/firebase_database_url] C:\Users\===\Desktop\APPMART\app\build\generated\res\goo gle-services\debug\values\values.xml: Error: Duplicate resources
[string/google_app_id] C:\Users\===\Desktop\APPMART\app\src\main\res\values\val ues.xml [string/google_app_id] C:\Users\===\Desktop\APPMART\app\build\generated\res\goo gle-services\debug\values\values.xml: Error: Duplicate resources

Values.xml:

https://app-===.firebaseio.com
===

Stie cineva cum pot rezolva problema?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Complierul crede ca cele doua fisiere sunt exact la fel dar au alt nume.
Iar acel 10084000 se poate rezolva daca schimbi versiunea dependintelor sau dependencies
https://stackoverflow.com/......0-cant-upd

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ungureanu_Victor_1997):

Sa inteleg ca vrei sa primesti un punct pentru ca ai fost al doilea care a raspuns la intrebare sau ce?
Daca nu esti in domeniu, nu mai raspunde.
Chiar ma enerveaza user-ii care raspund aiurea cu nu, ce nu? nu stii? nu raspunde.

| Ungureanu_Radu_1964 explică (pentru LPCTSTR):

Error:Execution failed for task ':app:processDebugGoogleServices'.
> Please fix the version conflict either by updating the version of the google-services plugin (information about the latest version is available at https://bintray.com/android/android-tools/com.google.gms.google-services/) or updating the version of com.google.android.gms to 9.6.0.

Sunt cam nou cu Android Studio...

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ungureanu_Radu_1964):

Incearca niste cursuri, poate ajuta.

| Ungureanu_Radu_1964 explică (pentru LPCTSTR):

Ok