| Camper123 a întrebat:

Este bun acest pc pentru gaming? Va merge fifa 14, gta iv, batfield 3 la setari maxime? http://www.mediadot.ro/......-windows-8

dau Funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
36 răspunsuri:
| Camper123 explică (pentru Marian_Marius_1973):

Frate vreau doar sa il cumpar stai linistit Si nu il am!

Răspuns utilizator avertizat
| Camper123 explică (pentru Marian_Marius_1973):

Deci crezi ca va merge si gta 5 la setari maxime? pe pc de la intrebare?

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Loooll,nu cumpara acea prostie de sistem, daca vrei sa joci, jocurile mentionate la maxim.
Mai ai 4 intrebari pe aceiasi tema, de fiecare data, cei de pe TPU iti explica sa iti faci pe piese si tu tot nu cumperi.Tin sa cred ca faci intrebari la misto.

Dar uite aici ceva, care va rula la ultra ce ai acolo.
i5 haswell
gtx770
ssd fiabil si rapid
carcasa gigantica si ventilata
sursa buna

http://www.mediadot.ro/wishlist/33224/

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Frate fac intrebari sa imi iau pc ideal intelegi? dar pe pc asta va merge gta 5 la detallii maxime? sau gta 4. fifa 14?

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Pe al tau va merge la low, poate mediu.Pe ala vfacut de mine va merge la ultra.
In primul rand gtx770 e la ani lumina de acel gt640.
I5 4430 e egal cu i7 4770 in gaming.

In al treilea rand sistemul acrela preasamblat nu are ssd. Element care face sistemul de 10x mai rapid.

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Ok ti-as da funda dar nu merge happy!

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Dar pc imi vine la mine acasa? Ca eu stau la tara nu stiu daca vine!

| HardCore7750 a răspuns:

Merge

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Iti vine, dar. probabil dureaza mai mult.Ca nu il aduce cu elicopterul.

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Dar trebuie sa cumpar Dvd-Rw? Sau sa il iau de la pc meu asta mai vechi?

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Poti sa il iei de la cel vechi, dar in zilele noastre nu se mai foloseste dvd-rw, ci stick-urile de memorie.
Cel putin eu nu am folosit un dvd de 1 an.

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Poi cand instalez driverele la pc? NU trebuie sa bag cd?

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Nu si nici cand instalezi windows-ul nu trebuie sa bagi cd-ul.

Poti sa faci un stick bootabil cu windows,iar asa scapi de grija ca se zgarie cd-ul...

Iar la drivere,cele de pe cd-uri sunt vechi, producatorul recomanda instalarea driverelor de pe pagina producatorului, pentru ca alea de pe pagina producatorului, sunt noi, si ofera performanta in plus fata de cele de pe cd-uri.

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Aha, ok multumesc ca mai lamurt happy o zi buna!

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Dar in situatia mea de unde iau eu driverele? daca cumpar pc care mi l-ai dat tu? Ca nu am gasit forum.

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Driverle pentru placa de baza le iei de aici

http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pid=4569#dl

Alegi sistemul de operare care il pui pe pc, recomandat windows 7 x32bit
si dupa dai la aratami tot, si instalezi tot ce e acolo.

iar la placa video

http://www.geforce.com/drivers

dai la manual drive search, alegi geforce, geforce 700 serie, geforce gtx770, windows 7 32bit, recomandated/certificated-start search si il iei pe 320.49

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Se poate strica pc daca bag windows xp? Pe pc ala care mi l-ai recomandat? Asa mi-a spus un prieten dar nu prea cred! Este adevaraT?

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Nu se poate strica, dar nu exista drivere la componentele alea pentru windows xp, deci automat, nu te vei putea juca nimic.
Mao bine bagi windows 7 32bit si joci la ultra, decat windows xp si sa stai cu el pe tusa.

Poti sa iti bagi windows xp, dar nu ai drivere pentru xp se se va misca sistemul in poze.

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Rezolutia la monitorul meu maxima este de : 1280 by 1024 pixels are ceva?

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Rezolutia la monitorul meu este de : 1280 by 1204 pixels are ceva? sau sa imi iau alt monitor?

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

1280x1024 e foarte mica, in 2 luni maxim crezi ca poti sa iti iei un monitor 1920x1080p,pentru ca la rezolutia 1280x1024 placa video nu va functiona la puterea ei normala, va functiona 40% din ce poarte.
Daca iei un monitor 1920x1080 peste 1-2 luni, atunci vei avea parte de puterea ei intreaga.
DAca nu poti sa iei monitor in 1-2 luni, atunci taiem de la performanta acum si iti pun un monitor full hd.

Cum alegi?

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

O sa iau un monitor nouwinking!

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Ai un id de mess sau skipe? Ca sa vorbim mai multe

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Daca vrei punem acum un monitor, dar renunti la ssd, si ramai cu performanta de ultra.

Uite asa
fx8320(foarte bun)
monitor full hd
gtx770 cu racire buna
sursa buna
carcasa super ventilata
8gb ram
hdd 500gb

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/713647/

Iar daca vrei o reducere la aceasta comanda, adauga urmatorul voucher cand pui produsele in cos. Voucherul este X8QJBRZB

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Nuu monitorul o sa il iau eu!

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Ok,monitorul il iei tu.Dar rezolutia sa fie 1920x1080p,si sa aiba cablu DVI.

Ce varianta vei lua, si de unde vei cumpara?

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Pe acesta http://www.emag.ro/......EYX8NBBBM/ De la eMAG

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Nu iti recomand acel model, deoarece nu are intrare dvi, are doar vga, deci nu vei ave o claritate maxima. Daca avea dvi puteai sa vezi toata claritatea lui, dar daca ai vga o sa ai o imagine mai slaba.

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Pc imi vine direct instalat cu pisele in el sau trebuie sa le montez eu?