| Camper123 a întrebat:

Este bun acest pc pentru gaming? Va merge fifa 14, gta iv, batfield 3 la setari maxime? http://www.mediadot.ro/......-windows-8

dau Funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
36 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Daca cumperi de la pc garage, atunci iti alegi tu ce asamblare vrei, cea standard e cea mai complexa
Daca iei de altundeva, atunci trebuie sa il montezi tu.

Vrei sa iti refac wishlistul la pc garage+asamblare

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Poti sa schimbi gtx770 2gb cu gtx770 4gb? In wishlist? ca eu nu pot!

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Pot sa schimb dar diferenta de performanta e 0.
4gb ii vei folosi pr 6 monitoare.Pana cand jocurile cer 4gb, gtx770 va fi piesa de muzeu.

Dar daca vrei iti refac wish-ul.

| Camper123 explică (pentru Gabi05):

Daca bag windows 7 64bit joc tot la ultra nu? Cam am citit pe unele site-uri daca am 8 ram si bag windows 7 32 biti imi citeste doar 3 ram asa ca mai bine bag 64 bit?

| Gabi05 a răspuns (pentru Camper123):

Da,joci totul la ultra.
Si da ai citit bine, daca pui windows 64bit iti citeste 8gb daca pui 32bit iti citeste 3gb
Daca ai peste 4gb ram atunci este recomandat windows 7 64bit