| Octavian2342 a întrebat:

Este bun pentru gaming un Calculator Lenovo thinkcentre m91p tower cu procesor Intel core i5-2400 3.4ghz 4gb-ddr3 250gb hdd placa video Intel hd graphics 2000 integrată.
P.S am si o placa video Asus dedicata 2 gb.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa integrata are 1, 7 Gb. S-ar putea sa lucreze mai bine cu ea decat cu cea dedicata. Incearca! Procesorul este destul de bun: 4 nuclee fizice si 4 virtuale. La memorie ti-ar mai trebui macar 4Gb de RAM. Dar nu stiu la ce frecventa. Cred ca 1333 Mhz. Ai 4 sloturi si numai unul ocupat. Mai poti sa pui inca 3 memorii de 4Gb. Succes!