| afrodita3333 a întrebat:

Exista aparate foto care sa aiba camera frontala, cum are Iphone-ul? Cat costa?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Camera frontala au toate aparatele foto din lumea asta. Cred ca vrei sa intrebi daca exista vreun aparat foto care are si camera pe spate.
Ma indoiesc ca exista pentru ca nu ar avea niciun fel de utilitate, ar fi ca o masina care mai are inca un volan mic in portbagaj.

Daca vrei sa te vezi in timp ce te fotografiezi exista insa camere cu ecran rabatabil pe care il poti roti in directia dorita.

Unul dintre multele exemple ar fi
http://www.samsung.com/......V800ZBPBE3

| afrodita3333 explică (pentru johnnny123):

Exact la asta ma refeream big grin imi poti da mai multe exemple?

| al3xander a răspuns:

Mai exista si fotocamere cu 2 display-uri gen SAMSUNG PL120 http://www.samsung.com/......DPBHK-spec

| johnnny123 a răspuns (pentru afrodita3333):

Canon SX40, Canon G12, Nikon D5100, Canon PowerShot SX50, Canon PowerShot N, Samsung TL500, si multe altele.

Cauta pe Google "Cameras With Articulating Screens" si gasesti tot ce ai nevoie.