| SmoothCrimnalnr.1 a întrebat:

Exsista un program de facut versuri audio sau un text si dupa-aia sa fie audio?
Dati-mi-l dar sa fie online.

2 răspunsuri:
| arn64 a răspuns:

Eu stiu un program care zice ce scrii:Talkany.Am facut o scurta cautare sa vad de unde il poti lua si cred ca acesta este: http://www.filestube.com/98392c00a1b4dcdf03ea,g/TalkAny.html
Daca dai la limba spaniola atunci se aude ca in romana.Desi pentru. diacritice trebuie:
-pentru. ţ:tz
-pentru. ă:ha
etc, dar trebuie sa fie cateva cuvinte inainte/dupa. S-ar putea sa mai adaugi cateva litere, dar te descurci tu.

| sohodol2003 a răspuns:

Trebuie sa fi putin mai precis:
1, nu exista program de facut versuri; inca nu s-a inventat masina de versuri.
2. exista programe de sinteza vocala pentru texte, din cate mai stiu doar pentru limba engleza