| anonim_4396 a întrebat:

"Flash Player nu va mai fi acceptat dupa decembrie 2020. " Ce sa folosesc in locul lui?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Mesajul e generat NUMAI de google CHROME care e un SINGUR browser si care spune ca dupa 2020 NU o sa mai abia inclus flash player (care acum, in google chrome e inclus si nu trebuie instalat separat, cum e in alte browsere)

ce o sa fie in 2020, habar n-am

insa intre timp de MULTA VREME html5 are o functionalitate mai buna, mai fiabila, mai stabila si mai extinsa decat flash player
in plus e "inteles" de orice browser cat de cat rasarit (nu trebuie sa instalezi nimic separat)

... de aia isi permit sa renunte la flash player!

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nimic, fie se adapteaza paginile web sa nu mai fie dependente de Flash, fie mor din cauza incompatibilitatii.

| Ineys a răspuns:

Nu o sa dispara.
O sa dispara oficial, dar neoficial... stai linistit ca nu va disparea.
Nu va mai speriati atata. 80%( daca nu exagerez )din ce e pe web-ul pe care umbla majoritatea persoanelor e flash. Atatea joculete si prostii, animatii, etc. Toate facute in flash. Crezi ca or sa dispara dintr-o data?