| alalal a întrebat:

Funda! Daca conectez un cooler stand/pad de laptop la un incarcator de telefon pentru a lua energie, credeți că o să ardă incarcatorul? A venit cu, conectare usb. Eu îl folosesc pentru PS4...

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Un cooler de laptop consuma in jur de 0.15A, maxim 0.5A, iar un incarcator da curent > 0.5A, deci e ok. Eu tot asa il folosesc, la incarcator de telefon.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu prea cred.
Eu folosesc unul chiar in acest moment pe post de ventilator cu un alimentator de 9V si 0.2A.
Din experienta mea, daca merge si nu face poc, merita.

| Bizon95 a răspuns:

Lul
coolerul ala se asteapta sa il infigi in calculator unde e foarte slaba puterea si in timp iti omoara usb-ul
deci e recomandat sa il bagi intr-un incarcator de telefon, chiar nu ar strica unul cu 1A cel putin