| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA! Stie cineva, cum se face semnul,,¤" din tastatura?

Răspuns Câştigător
| TedR22 a răspuns:

Tii apasat pe "Alt" si scrii 0164.

4 răspunsuri:
| CreierSupersonic a răspuns:

Nu exista pe tastatura, se face in word, sau daca treci tastatura in alta limba probabil il ai...

| EUReKa a răspuns:

Http://www.tedmontgomery.com/tutorial/altchrc.html
ai acolo toate semnele care se fac din tastatura

| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Depinde de tastatură. De exemplu, dacă ai tastatură din aceea clasică (nu de laptop), atunci apasă:

ALT Grey (de obicei este tasta Alt din dreapta) + 0164, pe tastatura numerică din dreapta (NumPad trebuie să fie apăsat, adică On, adică pornit).

Dar dacă ai laptop, atunci apasă tasta Fn (function), oricare dintre tastele Alt şi apasă 0164 pe tastele care pe lângă litere conţin cu altă culoare (albastru, de exemplu) cifrele de la 0 la 9. La mine la laptopul Dell Latitude D520 0164 este ".jou", fără ghilimele.

164 este codul ASCII pentru acest caracter.

Sper să te fi ajutat.

| adriangabor92 a răspuns:

Tii apasat pe "Alt" si scrii 0164.