| Alexa1234a a întrebat:

Hei
Am un telefon Huawei p8 lite și ieri i-am dat resetare din fabrica deoarece după ultima actualizare (făcută tot ieri) aplicatiile mi se blocau.
I-am dat resetare iar acum îmi apare sus lângă wi-fi un dreptunghi mic pe care scrie NFC.
Ce trebuie să fac ca să dispară dreptunghiul?
Îi mai dau o dată resetare?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| alexandra85680 a răspuns:

Am auzit (dar nu sunt sigura) ca NFC e ceva de bătut fără card... Habar nu am. Dar poți sa îl oprești. Eu am Samsung, la Samsung se trage bara în jos și îmi apare ceva ce scrie NFC. Apasa ca să îl închizi și nu-ți mai apare. Sau dai de la setări. Mie la Samsung galaxy grand prime îmi apare lângă "mobile hotspot". Și eu m-am speriat la început dar nu trebuie. Dacă nu ai înțeles ce am spus cauta pe yt și găsești