| Kokonut4522 a întrebat:

Hei! De ce când vreau să fac un selfie pe iPhone 5s îmi apare HDR, iar pe iPhone 6, nu? Ce pot face?

1 răspuns:
| buffa a răspuns:

Pentru a activa modul HDR pentru camera frontală iGadzhetov, ai nevoie pentru a face modificări în fișierele de sistem iOS. Puteți face acest lucru, din motive evidente, numai pe dispozitive "jailbroken". Pentru aceasta aveți nevoie iFile sau manager de fișiere pentru Mac sau Windows, cum ar fi, iFunbox. O metodă mai simplă oferă un nou tweak la Cydia Front HDR. HDR fata pe iPhone 5, iPhone 4S / 4 și iPod touch 5G si permite-o singură atingere includ HDR-mode pentru camera frontală a dispozitivului mobil. Folosi avantajul de fotografiere, extinderea posibilitățile fotografice iGadzhetov poate pe un sistem de operare iOS 6 sau mai mare. Cum HDR? Având în vedere că intervalul dinamic al ochiului uman este mult gamă mai dinamic al senzorului digitale, avantajul acestui mod este faptul că subiecții cu expuneri diferite între părți lumină și întuneric pot fi înregistrate într-un singur cadru. Cu alte cuvinte, expunerea imaginii este setată pentru a captura o zone luminoase (cu o pierdere de detaliu în zonele de umbra) sau zonele întunecate (cu o pierdere de detalii în zonele luminoase).