| Msk2002 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru sa imi aleg un laptop.
Buget : max 1300 lei
Vreau un laptop "ultraportabil", adica sa fie subtire si elegant.
De preferat sa aiba diagonala mai mica de 15', 14 sau 13' ar fi perfect.Nu vreau sa aiba nu stiu ce performante doar sa ruleze bine pe browser, office si alte programe mai simple.
Eu am gasit cam la cerintele astea un myria dar...pana la urma ce este Myria, mi-e frica ca nu o sa ma tina.
Alte recomandari?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Sincer, nici eu n-as lua Myria.

Dar un ultraportabil de calitate se invarte in jurul sumei de 2000-2500 ron si mai sus. (chiar mult mai sus, daca vrei si baterie sau ecran de calitate).

https://www.pcgarage.ro/......ight-blue/

Asta ar fi ceva bun, dar e dublul bugetului tau.
Insa eu as pastra banii decat sa il cheltui pe ceva de calitate indoielnica.
Cu atat mai mult cu cat e vorba de spatiu intern foarte mic, daca nu are racire buna si placa de baza VRM stabil, (si de regula Myria e ultima firma care ofera asa ceva, de acolo si pretul gasit de tine) risti sa pierzi banii aia... aiurea.

| sierra1 a răspuns:

Sunt aici câteva cu reduceri interesante, alege:
https://m.emag.ro/......-si-1300/c