| Doodleskull a întrebat:

Hei TPU am nevoie de un program de creare a machetelor 3d. Daca se poate sa mearga pe 512 placa video
Nu imi trimiteti linkuri cu cele mai bune programe pt editare 3d pe care le gaseste oricine pe net.
vreau sa fie o aplicate pe care o utilizati sau stiti ca chiar ar fi buna

2 răspunsuri:
| Gabiiiiiii a răspuns:

Autocad

| JetixRomania a răspuns:

Www.blender.org :}} cu asta poti crea modele 3D la cea mai buna calitate. Poti crea si filme incredibile totodata. Mentionez ca este FREE si Open Source. Insa daca ai o placa video nVidia sau AMD Radeon si cel putin 2GB RAM, recomand sa creezi modele 3D cu Adobe Photoshop CS6 sau CS5 iar restul filmului cu Adobe After Effects CS3 sau si mai bine Adobe After Effects CS4. E cel mai bun program de facut filme... Mult mai bun decat blender, parerea mea, alaturi de Adobe Premiere Pro. Succes!;]]]]