| Sweetheart21 a întrebat:

Hei TPU... As vrea sa întreb cum sa resetez un telefon Samsung Galaxy S3 Mini?
Dacă îl resetez, se șterg toate pozele?
Explicații vă rog!

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca pozele s-au salvat direct pe card, atunci poti scoate cardul din telefon si apoi il resetezi/formatezi, si pozele sunt salvate.
Dar daca s-au salvat direct pe telefon, atunci pozele se sterg la resetare/formatare.
Dar pana la urma sunt doar niste poze. Nu trebuie sa tii foate mult la ele.

| Raicadorel a răspuns:

Da ca sa nu se stearga scoate cardul sau muta pozele daca le ai pe telefon muta le pe card si scoate cardul dupa aceea poti sa l resetezi

| andreit05 a răspuns:

Da, se sterg (in caz ca nu le ai salvate pe un card)
Mai intai muta-le pe un card, scoti cardul, apoi resetezi telefonul.

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai telefonul sincronizat cu contul tau google pozele se vor restaura dupa ce faci reset factory. inainte de reset scoate sim si minisd.

| Sweetheart21 explică:

Bine,dar cum îl resetez?

| M4RK a răspuns (pentru Sweetheart21):

Ca sa iti resetezi telefonul trebuie sa ti apasat pe butoanele de volum maxim(cel de sus), butonul acasa si cel de oprire pana se deschide iar apoi apesi pe wipe data/factory reset. Uita-te la acest video: https://www.youtube.com/watch?v=GrWD2SGmzGU