| danielaabalan a întrebat:

Hei TPU, de ieri touchpad-ul laptopului meu, Asus, nu mai merge. Ieri am resetat laptopul pentru că nu mă lăsa să intru pe alte site-uri înafară de Facebook și Youtube (l-apucase deodată). După ce l-am resetat touchpad-ul nu mergea, l-am mai resetat odată și tot nu merge. Ce aș putea face? menționez că am Windows 10.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de laptop ai? Ma refer, exact modelul..nu doar "Asus"; https://www.asus.com/support/ cauta-ti modelul si reinstaleaza driverul de la touchpad. Si prin ce te referi "resetat"? Ai windows preinstalat si tu il "resetezi" sau altceva anume?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa simptome seamana cu efectele unui virus cunoscut.
Daca ai posibilitatea, re-instaleaza windows-ul sau scaneaza-l de virusi.

In loc de touchpad poti folosi un mouse USB.

| tigrul2 a răspuns:

Ai umlbat cumva prin bios?

| Noone09 a răspuns:

Probabil sa dezlipit banda de la tauch pad asa am patit si eu si puteai sa intri pe Facebook si yt din cauza ca ai umblat la setarile de securitate ale browserului nu are virusi i-ai dat restart degeaba nu sta nimeni sa iti bage tia virusi ca nu ai nimic important in el