| anonim_4396 a întrebat:

Eu am pus un folder pe ecran si nu il mai pot sterge.
Cand dau delete imi spune:The action cant be completed because the folder or a file in it is open in another program.
Ce sa fac sa il sterg?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Restart la PC și gata, cel mai simplu.

| anonim14081995 a răspuns:

Si eu am un folder il sterg dupa care opreasc calculatorul si cand il daschid imi apare din nou chiar nu stiu ce sa-i fac poate ma ajuta careva pe TPU

| Lioana a răspuns:

Da restart la PC si incearca sa stergi din nou folderul. Trebuie sa mearga.

| sierra1 a răspuns:

La modul simplu: restart şi stergi

| AlexDarius3 a răspuns:

E foarte simplu. Pai deschide task manager dand click dreapta pe bara te jos si selectand task manager si vezi ce chestie straina ruleaza acolo. E recomandat sa inchizi toate programele inainte de asta ca sa nu te incurci(Google Chrome, Mozilla, Skype, tot) Ar trebuii sa arate doar antivirusul, Explorer.exe care trebuie sa fie in C:\windows\explorer.exe, taskhots.exe care este in System32, winlogon.exe, taskmgr.exe tot in System32, taskeng.exe tot in System32 si dwm.exe tot in System32. Restul ar trebui sa le opresti dand click dreapta pe ele si End Task. Dupa ce inchizi toate procesele straine ar trebui sa poti sa il stergi. Este foarte usor.

| gelu1970 a răspuns:

Intră in sage mode și vezo dacă ol poți șterge.