| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
pentru ce este Task Manager, si cum se foloseste?
dau funda!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Task Manager este un instrument care iti permite sa monitorizezi activitatea computerului tau si te ajuta sa controlezi programele, serviciile si procesele care sunt in derulare. Poti vedea si detalii despre activitatea din retea, performanta computerului si numarul de utilizatori care sunt conectati la un anumit moment.In acest tutorial vei invata cum sa folosesti Task Manager si vei putea citi despre caracteristicile lui cele mai importante.

Afli aici cum il poti folosi:
http://www.e-learn.ro/....../1/341.htm
http://www.youtube.com/watch?v=ljGSscAsBL8

| Azµre a răspuns:

De ce mai ai calculator dacă nu știi la ce folosește...

| RareşTPUro a răspuns:

Windows Task Manager este un manager de sarcină sau aplicația de monitorizare sistem inclus cu familia Windows Microsoft NT de sisteme de operare care oferă informații limitate cu privire la performanțele computerului și rularea aplicațiilor, proceselor și utilizarea procesorului, comite de încărcare și informații de memorie, activitatea de rețea și statistici, autentificați utilizatorii, precum și servicii de sistem (și ori de câte ori este cazul, cu instrumente software oferite de Microsoft pentru Windows, 3rd petrecere produse de plastic este disponibil, care umple cerințele mai bine, de exemplu, "Process Explorer", "Task Manager extinsă", "AnVir Sarcina manager "," Process Hacker ", și" System Explorer ") [1] Task Manager poate fi de asemenea utilizat pentru a stabili prioritățile de proces, procesor de afinitate, termina cu forța procese, și închide, reporniți, hibernare sau log off de la Windows. Windows Task Manager a fost introdus cu Windows NT 4.0. Versiunile anterioare de Windows NT a inclus aplicarea Listă de activități, care a avut mult mai puține caracteristici. Lista de sarcini a fost capabil de a lista proceselor care rulează în prezent și uciderea lor, sau crearea unui nou proces. În Windows XP numai, un meniu Shutdown este de asemenea prezent, care permite accesul la Standby, Hibernate, Opriți, Restart, Log Off și Comutare utilizatori.

| maryan1997 explică (pentru Azµre):

Stiu la ce foloseste dar nu stiu daca imi arata bine

| Azµre a răspuns (pentru maryan1997):

Spune înainte de toate ce windows folosești

| maryan1997 explică (pentru Azµre):

Windows deluxe (xp sp3)

| Brandus_Cezar_1973 a răspuns (pentru Azµre):

Te ai nascut invatat?
Atotstiutorule