| Hegedus_Cristi_2000 a întrebat:

Peste 2 zile este ziua mea de nastere si vreau sa cumpăr un leptop, ce marcă şi model ar trebui sā cumpăr? (ofer fundă)

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Toshiba Satellite.

4 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Daca tot e ziua ta de nastere, nu-i vad rostul. Iti faci singur cadouri? Mai asteapta, poate il vei primi cadou.happy
Zi-i si tu de cat buget dispui si prietenii de pe TPU iti vor sari in ajutor.

| Iunix a răspuns:

Nu contează marca. Dacă vrei un laptop performant uită-te să aibă procesorul cât mai puternic și cât mai multă memorie ram etc. Iar dacă vrei un laptop de calitate trebuie să te uiți la garanție, adică garanția să fie cât mai mare. De exemplu dacă un laptop are garanție 1 an iar altu are garanție 4 ani, atunci este evident că laptopul cu garanție de 4 ani are o calitate mai bună. Pentru-că, niciodată un producător nu o să-ți de-a garanție mai mare decât durata de viață a produsului. Dacă un laptop e făcut să reziste 2 ani, producătorul nu o să-ți dea garanție de 3 ani, o să-ți dea garanție de 1 an. Înțelegi? Adică dacă un laptop are garanție de 4 ani, atunci poți fi sigur că laptopul o să te țină cel puțin 4 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomad acest Dell http://bit.ly/1QfZc4W sau acesta http://bit.ly/1WyCWrP

| darrio2007 a răspuns:

Ti l-ai luat?