| c0pil1n a întrebat:

Help. Cum pot sa elimin antimalware service executable din task manager?
Când atinge jocul 72% cpu acel antimalware ajunge la 20% si cu restul aplicatiilor impreuna ating 100% cpu si apar drpp frame-urile

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Bănuiesc că ai windows 10, acela este un proces al antivirusului deffender, care vine preinstalat pe windows 10. Încearcă să-l dezactivezi complet și e posibil să dispară acel proces din task manager.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este windows defender, nu ar trebui sa dezactivezi

Bula
| Bula a răspuns:

Este o componenta antivirus, instalat automat cu Windows-ul. Nu este recomandat sa-l dezinstalezi!
Mai bine opreste restul aplicatiilor pornite de tine, sau chiar sa pornesti jocul imediat dupa repornire, fara sa mai dai drumul la vreo alta aplicatie!

| Mirel4412 a răspuns:

Face parte de windows, daca vrei sa-l dezactivezi, dezactiveaza antivirusul, sau dai end task, eu unul nu folosesc antivirus, daca ma virusez reinstalez widows-ul ))