| Neajutorat a întrebat:

Help me! Am urmatoarele resurse:
-1, 5 Gb memorie ram;
-Placa video Radeon X300/X550/X1050 - 256mb;
-Procesor: Intel(R) Celeron(R) CPU E3300 @2.50 GHz;
Ce sistem de operare in afara de windows 7 pot rula decent pe el?
Ce parere aveti, configuratia e slaba? Ma gandesc sa instalez windows xp pentru a rula mai bine.
Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,instaleaza XP deoarece 7 are ca cerinta 1 giga ram.Procesorul este slabut Intel celeronul este poate cel mai slabut procesor. Tu avand si memorie video integrata, mai deschizi si pagini sau alte palicatii, memoria ram este consumata 1 giga numai de windows, iar restul de aplicatii deschise, deci memoria este ocupata toata cu win 7. Daca instalezi XP, iti va ramane si pentru altele, deci va rula mai bine.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Slaba, pune un Linux. Singura optiune decenta.