| MelisaAndreea a întrebat:

Hey, buna! Am o mare problema! Am facut niste poze la un eveniment pe un alt telefon pentru ca al meu nu are camera destul de buna. Azi am incercat sa trimit pozele pe telefonul meu, si la un moment dat pozele mi se trimiteau cu linii gri si am oprit trimiterea. Apoi, am luat cardul din telefon ca sa il bag in adaptorul de card si apoi in laptop, dar pozele nu erau salvate pe card.Am incercat sa le mut, sa le copii, nimic...Am bagat cardul meu in telefon, si le-am mutat in el. Vestea buna e ca s-au mutat, vestea rea era ca nu le vedea nici telefonul meu, nici laptopul. Apoi am sters pozele de pe cardul meu si acum nu le mai pot gasi niciunde. As putea sa le gasesc si sa le salvez? Pe internet am gasit niste programe, dar nu stiu cum sa le folosesc. Trebuie sa le duc la cineva care se ocupa cu telefoane, calculatoare? Va rog mult ajutati-ma, nu stiu ce sa mai fac!
Scuzati greselile de ortografie!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Descarci și instalezi Recuva de la Piriform pe PC. Pui cardul pe cititor și-l legi la PC. Rulezi programul Recuva și îl instruiești să salveze pe hard disc tot ce găsește.
Altă dată nu mai MUTA fișierele, COPIAZĂ-le! Abia după ce ești sigur că nu mai ai nevoie de ele, le ștergi!