| muziclive a întrebat:

Am o imprimanta si nu stiu ce are, ca nu mai imprima colorat.Cand am primit.o mi.a functionat, am reincarcat cartusele si acum nu mai scoate imaginile colorate....si nici clare.Ce pot sa fac? Or fii cartusele de vina?
Va rog ajutati.ma!
FUNDA

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Incrca curatarea capetelor de printare :

Dai la imprimanta pe Setup (Iconita cu cheie)
Cobori pana la tools si dai ok
Cobori pana la Clar Printheads si dai ok.

Imprimata va printa 2 pagini de test

Daca asta nu ajuta curata cartusele cu un betisor de urechi pe partea de cupru, nu da si pe centru.

Succes

7 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Cand vrei sa printezi ceva color, iti face doar alb-negru?
Ies printurile sterse sau manjite?

Este greu sa imi dau seama exact care e problema.

Verifica sa nu fie setat din PC/laptop sau direct din ea daca este cu display sa printeze mereu "grey" sau "monocollor"

| muziclive explică (pentru DrGeorge):

Da,ies culorile manjite...si este doar albastru si mov(dar ies foarte sterse).

| DrGeorge a răspuns (pentru muziclive):

Te rog sa imi zici modelul de imprimanta. Pana acum pare sa fie ceva de la cartuse insa poate sa iasa asa si din cauza ca imprimanta este setata sa printeze pe tipul gresit de hartie. Sau nu are RGB print path-ul care trebuie

| muziclive explică (pentru DrGeorge):

HP Deskjet 3050A

| muziclive explică (pentru DrGeorge):

Mersi mult!

| muziclive explică (pentru DrGeorge):

Mersi mult!
Unde trebuie sa dau ca sa gasesc imprimanta pe Setup?