| maimutacugagici123 a întrebat:

Aveti vreo idee cum se conecteaza camera de filmat (Canon 1100D) la laptop, ca sa poti sa te vezi in timp ce filmezi? Aparatul de filmat nu are ecran din acela detasabil si am vazut ca este posibil sa faci asta

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Instaleaza pe laptop EOS Utility de pe CD-ul primit cu aparatul, apoi ii poti face update de pe net.
Apoi in acel soft: Control Camera (meniul din stanga) - Camera Settings/Remote Shooting - Live View shoot