| Emy2004 a întrebat:

Mi-am cumpărat o imprimanta Epson XP -315 și am consumat cam jumate din cartușe. Întrebarea mea este daca pot face refill la aceasta imprimanta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca este vorba de Epson XP 305! N-am gasit nimic cu 315. Daca este 305 are 4 cartuse. Poti face o gaura deasupra fiecaruia (daca n-are din fabricatie) in locul unde a fost incarcate din fabrica. Se vede. Daca nu se vede inseamna ca este o eticheta deasupra. Dai o gaura de 2 mm si cu cate o siringa pentru fiecare culoare incarci. Nu le stiu aceste cartuse dar am incarcat o multime de tipuri de cartuse. Partea proasta este ca nu se gasesc cartuse reincarcabile si resetabile de acest tip. Deci va merge sa le incarci de cateva ori si apoi va trebui sa cumperi noi.