| AleSmartGirl a întrebat:

Hey, vreau sa-mi schimb telefonul si ma incanta un Huawei Ascend P6. Este cineva de aici care detine un astfel de telefon? M-as bucura sa-mi impartasiti cateva pareri.

Răspuns Câştigător
| dodo1530 a răspuns:

Eu nu am avut cerinte f mari de la el, dar sa stii ca se descurca bine. Nu vreau sa par negativista, dar e mai putin de scris daca iti spun doar ce minusuri are, deci. :
- fiind din metal se incalzeste destul de tara daca il folosesti intens o perioada mai lunga de timp, dar se simte prea putin daca il tii in husa aia a lui, din cauciuc...
- Castile si incarcatorul lui nu sunt prea bune...
- pierde uneori conexiunea internet
- se mai nlocheaza din aplicatii, putin si destul de rar
- camera e f slaba, daca vrei sa apropii
- si cel mai naspa cred ca e acul micut pentru sertarase, care acopera intrarea castilor, e periculos ca poti sa-l pierzi
- Telul merge cu microsim
- sertarasele sunt putin incomode si ele
- trebuie sa repornesti telul, daca scoti simul si la deschidere e destul de incet
Am terminat cu -urile!
Oricum in rest e bine fabricat e comod in mana, are memorie destula, dar poti sa o mareesti cu un card sd (ca mine laughing ) filmele se vad ok, imi place f mult cum imi pot organiza muzica si ca e putin diferit de alte telefoane, datorita asa-zisului sau meniu... etc.
In locul tau, probabil, cu aproape aceeasi bani, mi-as lua un s4 (il gasesti pe net mai ieftin ca in magazine) sau la aproape.aceleasi performante un s3... depinde ce vrei tu si ce iti place tie big grin

2 răspunsuri:
| BlueLove0000 a răspuns:

Este un telefon foarte bun, eu zic ca isi merita banii
http://bit.ly/1q7mpEU

| XeitaR a răspuns:

Si eu am un ast fel de telefon dar eu nu am probleme cu conexiunea la internet. Recunosc am citit ca isi pierde semnalul Wi-Fi si mai multe lucruri si asemenea tie mi-a fost teama sa incerc dar am facut-o totusi si in ceea ce ma priveste Wi-Fi-ul nu mi s-a deconectat niciodata, functioneaza bine si cu o singura linie de semnal. Problemele pe care le-am remarcat:
*Se incalzeste destul de repede
*In unele jocuri gen Asphalt 8 din cand in cand ruleaza cu incetinitorul
*Se aude destul de incet, pana si in casti dar nu castile sunt problema, telefonul a fost setat sa nu afecteze auzul
*Camera nu e cine stie ce dar e acceptabila, cea din fata este destul de buna pentru o camera frontala
*Trebuie sa ai microsim
Alte probleme nu am mai intalnit dar cine stie, cel mai mult imi place ca a primit upgrade la 4.4.2 big grin