| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am instalat acum vreo 2 saptamani windows-ul dar nu cred ca s-a instalat normal deoarece ori de cate ori vreau sa restartez PC-ul, nu intra in desktop ci ramane in fereastra asta, in Windows XP loading:

https://i.ytimg.com/vi/CPvSPRF1KsY/maxresdefault.jpg

Ce solutii stiti pentru rezolvarea acestei probleme? Dar va rog nu veniti cu raspunsuri gen: "schimba-ti windows-ul". Eu vreau sa pastrez si sa folosesc in continuare Windows XP.

Precizez ca am Windows XP Professional SP3. Pentium Dual-Core CPU E5300 @ 2.60 GHz, 3 GB RAM.

Problema apare doar cand restartez PC-ul. In rest PC-ul merge bine.

Va rog tare mult sa ma ajutati, cat mai repede. Fundita! V-as multumi tare mult.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Instaleaza Windows 3.11 for Workgroups, mai bine.

| Pendek a răspuns:

De obicei se intampla asta cand isi da update. Stiu ca Microsoft nu mai trimite updte-uri pentru acest windows, dar el descarca ce nu are windows-ul, poti verifica si dezactiva update-urile si vezi daca iar se intampla.