| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Care este cel mai bun program de curățare, de optimizare a calculatorului, de creștere a performanțelor și a vitezei de rulare, de reparare a problemelor ce apar și de menținere a sistemului intr-o stare (foarte) buna pentru Windows 7 si XP?

Până acum am folosit Advanced SystemCare(Iobit) impreuna cu suita de programe Iobit si AVG PC Tuneup.
Cred că aproape toată lumea folosește un astfel de program.
Vă rog ajutați-mă! Chiar am nevoie! Dau fundă celui care îmi dă răspunsul cel mai bun, care mă ajută.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Eu am folosit BitDefender Total Security 2016, are un cleaner inclus si un start-up optimizer.
Am fost multumit, se vedea diferenta, alt program nu am folosit happy
O seara frumoasa!

| MadHOuse a răspuns:

Advanced system care

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ccleaner. Daca nu merge ia-ti Linux ca mine. Nu am probleme din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Genul asta de softuri, sunt in general marketing, ocupa resurse inutile si de multe ori fac stricaciuni.

In general sistemul e asa cum il intretii. Ai grija de el, si dupa 8 ani merge ca in prima zi.
Instalezi toate prostiile de genul softului mentionat, si nu stii ce faci - il termini in cateva zile.

CCleaner e ok - curatare temporare si curatare registrii ( faci si backup inainte ), dar nu mai des de o luna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am folosit disk defragmenter, cclener si hdd regenerator. Am fost foarte multumit de rezultat. Incearca-le, nu vei regreta!

Bula
| Bula a răspuns:

Alegere buna.
Disk defragmenter trebuie folosit dupa orice instalare/dezinstalare, dar macar odata lunar.
Ccleaner este folositor pentru curatirea sistemului de fisiere temporare, are si versiune pentru Android.

Cea mai buna solutie este a lui Salontanul: daca treci la Linux, uiti de virusi si de asemenea probleme...

| untu a răspuns:

Advanced SystemCare 9 PRO pentru intretinere, Microsoft Fix It pentru control, verificare si reparare, Diskcleanup sau CCleaner pentru curatare si stergere, diskdefragmenter!

| octav005 a răspuns:

AVG tuneUp 2016

Apache
| Apache a răspuns:

Nici unul, mizeriile astea de programe de foarte multe ori doar incetinesc sistemul fara rost.
Fa tu un clean la cache pentru browserul pe care il folosesti odata pe saptamana, un disk clean up pentru hard, alege programele care pornesc la start up si asta mai mult decat suficient.

| CPAElites a răspuns:

Nu exista.

| August99 a răspuns:

Ccleaner si Advanced System Care

| Dreik a răspuns:

Pentru Windows 7 si XP eu as zice Auslogics