| мαяdυк a întrebat:

Advanced SystemCare sau TuneUp Utilities?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Inainte foloseam tuneup utilities dar acum folosesc glary utilities. totusi sunt optiuni care numai tuneup le are, de exemplu "Program Deactivator" care dezactiveaza programele (procese, servicii etc.) si le activeaza doar atunci cand sunt rulate dupa care cand sunt inchise le dezactiveaza din nou (este ca si cum nu ai avea instalat programul si nu iti ia deloc resurse din calculator) si "Live Optimization" care cand rulezi programe noi le da prioritate inalta pentru a fi executate mai repede si la procesele din background prioritate mai mica pentru a functiona mai rapid calculatorul.

3 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Sau o altă variantă, cu mult mai bună decât cele pe care le-ai menționat tu, ar fi Advanced System Optimizer.
http://www.systweak.com/aso/
De asemenea, are nevoie de licență, aceasta putând fi găsită prin locuri "magice".

| SilverF8ith a răspuns:

Nici unul Nici altul! Invata sa iti "tunezi" Pc-ul singur si iti va merge de 100 de ori mai bine decat cu oricare din cele doua!
Sunt foarte multe tutoriale care iti arata cum sa iti faci calculatorul sa mearga mai repede in functie de sistemul de operare si configuratie.
Bafta in continuare!

| kelo0oWy a răspuns:

TuneUp utilities 2014/ licenta o gasesti pe net usor si este foarte bun.