| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Știți un program/aplicatie care poate face in continuare actualizări(in special cele mai noi) pentru Windows XP SP3 chiar dacă perioada de asistență de la Microsoft s-a terminat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista actualizari pentru Windows XP, asa ca nu exista nici program care sa le faca.

| Iunix a răspuns:

Actualizările erau făcute de cei de la Microsoft. Dacă ei nu mai sunt interesați de acest tip de windows și nu mai fac actualizări pentru el de unde crezi tu că se mai pot face actualizări? Dar nu înțeleg de ce ai nevoie de actualizări? Înafară că îți mai umple din memorie nu se văd diferențe, nu e să zici că se mișcă windows-ul mai repede sau ceva. Cât despre securitate, dacă ai un antivirus bun și acel antivirus e actualizat frecvent e mai mult ca suficient. Dacă totuși vrei actualizări îți poți instala Windows 10, îl găsești disponibil la Download pe site-ul oficial Microsoft. E în mod trial pentru 30 de zile după care va trebuii să-l cumperi.

Bula
| Bula a răspuns:

Foarte putine pachete de upgrade au existat dupa terminarea suportului pentru XP.
Detalii si unele upgrade-uri le poti gasi aici:
http://www.lifewire.com/windows-xp-2626354

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si unde ai vrea sa faca actualizari daca suportul s-a terminat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci acum mai merge?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum mai merge metoda?

| Zamfira2sweet a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, nu mai folosesc xp, dar poti incerca